Doda rzuca rękawicę Edycie Górniak

Ciekawa sytuacja w polskim show-biznesie. Otóż, na ring weszły dwie popularne piosenkarki – Doda i Edyta Górniak. A wszystko zaczęło się od sobotniego programu „Jak oni śpiewają”, wyemitowanego na żywo.

Jak wiadomo, pani Górniak znajduje się tam w jury, oceniając popisy wokalne znanych aktorów i innych postaci telewizyjnych. Ostatnim razem jednak cała zabawa weszła zupełnie na inne nieco tory – na drogę konfliktu, jaki niebawem się wywiązał.

oda rzuca rękawicę Edycie Górniak Dda rzuca rękawicę Edycie Górniak Doa rzuca rękawicę Edycie Górniak Dod rzuca rękawicę Edycie Górniak Dodarzuca rękawicę Edycie Górniak

Po tym, jak Dominika Figurska zaśpiewała w sobotę piosenkę zespołu Virgin „Szansa” (co wcale nie wynikało z jej własnego wyboru, tylko widzów, którzy przydzielili jej swoimi SMSami tę oto piosenkę), gdy przyszło komisji do oceniania, Edyta Górniak zaczęła tymi oto słowami: „Jaka to durna piosenka!” i oceniła Figurską nie przez pryzmat jej rzeczywistych umiejętności, zaś przez nieukrywaną niechęć do Dody.

Jej śladem poszła reszta komisji, czyli Rudi Schuberth czy Piotr Szwedes, którzy zgodzili się z przedmówczynią co do „durności” utworu. Jedyną osobą, która zachowała uwagi dla siebie pozostała pani Ela Zapendowska, jedyna całkowicie kompetentna osoba z jury. Może dlatego, że kiedyś uczyła Dorotę Rabczewską śpiewu – kto wie. Niemniej jednak był to początek burzy w szklance wody. Doda nie pozostała dłużna swojej koleżance po fachu.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej odpisała Edycie Górniak w następujący sposób: „Jeśli chodzi o wypowiedź Edzi, to wydaje mi się, że kobieta po trzydziestce powinna trzymać na wodzy swoje frustracje, zawiść i zazdrość w stosunku do młodszych koleżanek z branży. Rozumiem, że może do tej pory być zła, że nie udało jej się wygrać ze mną w konkursie premier w Opolu i „durna szansa” pozostawiła ją daleko, daleko w tyle. (…) Czekam z niecierpliwością na kolejna płytę Edzi, która sprzeda się może trochę lepiej niż ostatnia i choć w połowie tak dobrze jak moja. Z chęcią również ja i moi fani ocenimy, choć jedną piosenkę, którą raczy napisać. Póki co polecam, aby Edzia zachowała swoje „durne” komentarze dla siebie i skupiła się na nauce hymnu polskiego…”.

Wzięła również w obronę samą poszkodowaną, czyli Dominikę Figurską, mówiąc, że została niesprawiedliwie potraktowana i źle oceniona przez jury, które kierowało się wyłącznie swymi sympatiami, a raczej „niesympatiami” w stosunku do wokalistki zespołu Virgin.
Marta Akuszewska

Authors

Related posts

Top